Tel. kontakt

+421 911 160 070

Objednávky

info@pepebeauty.sk

Otváracie hodiny

Pon-Pia: 9:00-19:00, So: 9:00-14:00, Ne-Zatvorené

Laserové odstránenie tetovania je v súčasnosti najbezpečnejšou a najrýchlejšou metódou odstránenia tetovania. Je najvhodnejšie pre tetovanie čiernej farby, ktorá absorbuje všetky vlnové dĺžky laserového lúča. Laserom môžete odstrániť aj tetovania inej farby, ako napríklad modrú, červenú alebo zelenú. Najťažšie je odstrániť práve zelené a žlté farbivo.

Laser produkuje krátke výboje, ktoré prechádzajú cez vrchnú vrstvu kože, bez toho aby ju porušili. Svetlo, ktoré vyžaruje laser je absorbované pigmentovanými tkanivami a pod jeho vplyvom sa pigment doslova „rozpadá“ na čiastočky, ktoré odstráni imunitný systém kože alebo sa odlúpnu spolu s poškodenými povrchovými bunkami. Týmto spôsobom tetovanie postupne bledne a farba ošetrovanej kože bude po tomto zákroku bez akýchkoľvek farebných odtieňov alebo škvŕn, a predovšetkým bez neželaného tetovania.


Dôvody prečo sa ľudia chcú zbaviť tetovania?

  • Časom tetovanie vybledne a zmatnie.
  • Menia sa životné postoje a princípy.
  • Človek priberá na hmotnosti a tetovanie nevyzerá esteticky.

Aké výsledky môžete očakávať?

Podľa typu pleti, jej reakcie na laser a tiež farby, veľkosti a kvality tetovania je pre odstránenie potrebné absolvovať 2-10 zákrokov. Medzi jednotlivými zákrokmi je potrebné vynechať 6-12 týždňov. Tento čas je potrebný pre hojenie a odstraňovanie rozbitého pigmentu spod kože. Tento proces vykonáva naše telo samo a nevieme ho nijako urýchliť. Ale už po prvých dvoch zákrokoch je zväčša vidieť veľký posun, tetovanie je vyblednuté, stráca sa plná farba.

  • ak je tvoja pokožka citlivejšia, môže sa na ploche vytvoriť biely povlak, ktorý sa neskôr sám odlupuje
  • olupovanie, tvorba pľuzgierov a začervenanie, zápal, príznaky podobné úpalu, možná bolesť, bodanie, to je úplne bežné
  • približne 2-3 dni, kým sa vytvoria pľuzgiere, postupne to ustúpi a zmizne a potom sa s ním zaobchádza ako s popáleninou
  • počas prvých 24 hodín môžeš na 1-2 hodiny priložiť ľadový obväz alebo studený obklad

Ošetrenie sa vykonáva až po dôkladnej konzultácii.