Tel. kontakt

+421 911 160 070

Objednávky

info@pepebeauty.sk

Otváracie hodiny

Pon-Pia: 9:00-19:00, So: 9:00-14:00, Ne-Zatvorené

Microblading je semi-permanentná metóda úpravy obočia, počas ktorej sa pigment aplikuje pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera s malými ihličkami.  Ide o najmodernejšiu techniku tetovania obočia, počas ktorej sa pigment neaplikuje príliš hlboko, takže efekt je jemnejší a prirodzenejší, než pri iných formách tetovaného obočia. Microblading navyše spočíva v kreslení čiarok, ktoré dokonale imitujú prirodzené chĺpky obočia, takže nikto ani nespozná, že vaše obočie nie je skutočné.

Farebná škála pre tetovanie obočia sa konzultuje spolu s klientkou.  Farba sa nevyberá náhodne, prihliada sa na farbu pôvodného obočia, farbu vlasov, ale aj na pigment v pokožke. Ak klientka nemá žiadne chĺpky na svojom obočí, farba sa vyberá podľa farby vlasov. Farby na permanentné tetovanie obočia neobsahujú žiadne ťažké kovy, ktoré by spôsobili nežiadúce farebné výsledky. 

V deň tetovania nepite kávu, nefajčite a nepite alkohol. Spôsobuje to väčšie krvácanie a bolesti. Ak vám vychádza v daný deň menštruácia, poproste svoju tatérku o iný termín. Nebude to tak bolieť a krvácať. Ak to počas tetovania nadmerne krváca, tetovanie je zdĺhavejšie a pracnejšie. Vytvorí sa väčšia chrasta, ktorá zvykne odpadnúť aj s pigmentom.

Počas procesu hojenia prechádza obočie rôznymi štádiami hojenia. Obočie je v prvých dňoch tmavšie skoro o 50 percent, potom nastáva štádium, keď sa vytvoria drobné chrastičky, ktoré postupne budú opadávať. Netreba si chrastičky zlupovať, hrozí riziko vzniku drobných jaziev. Po opadaní chrastičiek je obočie po tetovaní veľmi slabo viditeľné. Pri hojení obočia sa môže stať, že nie všetky vytetované chĺpky v obočí sa dobre zahoja, že obočie sa zosvetlí približne o 30 percent, preto sa po mesiaci robí korekcia, ktorá má za úlohu doplniť chýbajúce chĺpky tam, kde sa vyhodili, alebo sa doladí tvar, prípadne farba.

Ak klientka bude počas doby hojenia používať ceruzky, make-up alebo tiene na obočie, čiže svojím štandardným spôsobom si ho bude upravovať, môže sa stať, že pigment ostane v pokožke a nebude viditeľný ani po 4 týždňoch. Klientka, ktorá bude dodržiavať naše pokyny bude mať krásny tvar obočia a pigment vyjde na povrch pokožky. Tento proces hojenia trvá okolo 28 až 30 dní. Klientka od nás po zákroku dostane potrebné inštrukcie o postupe hojenia, čo má a čo nemá robiť počas prvých týždňov hojenia a aj v ďalších mesiacoch. Samozrejmosťou je aj dodržiavanie hygienických zásad po zákroku v domácom ošetrení – vyhýbajte sa veľkému množstvu vody, nenanášajte hrubé množstvo krému, nestrhávajte si chrastičky, nepoužívajte líčidlá ani make-up a v neposlednom rade sa nezdržiavajte na priamom slnku – v letnom období a nedoporučuje sa ani návšteva solária v prvom mesiaci po zákroku.

Po 4 – 6 týždňoch sa prichádza na korekciu, čiže na oživenie pigmentu. Korekcia je dôležitou súčasťou Microbladingu, kde sa oživuje farba po prvom zákroku. Tetujú sa chĺpky tam, kde sa vyhojili, prípadne sa obočie prechádza tmavšou farbou, ak pripadá klientke svetlejšie než je zvyknutá.

Kontraindikácie:

 • Citlivá pokožka
 • Diabetes
 • Koloidné jazvy
 • Kardiostimulátor 
 • mastná pokožka
 • kožné ochorenie – lupus, dermatitídu, ekzém, psoriáza, rosacea
 • alergia na kovy a farby
 • užívanie isotretinoín 
 • tehotenstvo alebo dojčenie
 • epilepsia
 • vírusové alebo bakterálne 
 • druhý deň menštruácie 

Trvanie zákroku 3hod. Efekt vydrží 1-2roky.