Tel. kontakt

+421 911 160 070

Objednávky

info@pepebeauty.sk

Otváracie hodiny

Pon-Pia: 9:00-19:00, So: 9:00-14:00, Ne-Zatvorené

Henna Brows je prírodné farbenie obočia za použitia prírodného farbiva, henny. Ako už možno viete, vďaka svojmu prírodnému zloženiu henna napomáha obnove slabých či poškodených vlasov a chĺpkov. Preniká totiž do vlasového folikulu a vyživuje ho.

Pri Henna Brows vytvárame na obočí podobný efekt ako permanentný make-up a intenzívne farbíme pokožku. Oživíme tak prirodzený tvar obočia a zároveň ho vďaka prírodným ingredienciám vyživujeme.

Postup:

Obočie sa zameria a nakreslí, následne si s klientkou odsúhlasíme tvar zakresleného obočia. Aplikuje sa henna, ktorá sa nechá pôsobiť konkrétny čas a neskôr sa zmyje. V závere sa odstránia chĺpky, ktoré rastú mimo líniu a obočie sa upraví do finálnej podoby. Najbližších 24 hodín po farbení je nutné, aby nedošlo obočie do kontaktu s vodou či s nadmernou vlhkosťou. Taktiež sa nesmie použiť make-up, opaľovať sa, ísť do solária či do sauny. Po uplynutí 24 hodín to už, neplatí.

Na pokožke vydrží farba pár dní max dva týždne. Na samotných chĺpkoch Henna Brows vydrží približne 6 týždňov. Trvácnosť farby na pokožke, záleží na množstve faktorov, napr. správna aplikácia, odtieň farby či typ pokožky. Tmavšie odtiene vydržia väčšinou dlhšie ako bledšie.

 Henna Brows sa nevymýva do oranžového ani zeleného odtieňa, ako to niekedy býva u henny na vlasy. Táto farba sa vymýva postupne, a to do svetlejšieho odtieňa.

Opakovanú aplikáciu môžeme absolvovať najskôr o 4 týždne. Skôr sa neodporúča.

Neodporúča sa podstúpiť farbenie hennou u alergických zákazníčok. Vždy sa robí, samozrejme, test znášanlivosti. Takisto nie je vhodné podstúpiť farbenie, ak ste po úraze očného okolia, prípadne, ak vám boli v očnom okolí robené kozmetické zákroky, napríklad aplikácia kyseliny hyalurónovej či botoxu. Vplyv na farbenie môžu mať aj hormonálne zmeny, tehotenstvo, hormonálna liečba, obdobie pred menštruáciou či samotná menštruácia, čo môže negatívne ovplyvniť požadovaný výsledok.